Diablo е американски екшън трилър филм от 2025 г., режисиран от Ернесто Диас Еспиноза по сценарий на Мат Сансъм, Скот Адкинс и Марко Зарор. Премиерата на филма в онлайн платформите е на 13 юни 2025 г.
След излизане от затвора, Kris Chaney (Скот Адкинс) се отправя в колумбийско подземие, за да отвлече дъщерята на могъщ наркобос – Елиса (Алана Де Ла Роса), спазвайки обещание пред нейната майка. Бащата – Висенте (Лучо Веласкес), пуска по следите им свирепи убийци и психопатичния наемен убиец Ел Корво(Марко Зарор), което превръща мисията в бясна гонка за живота им.
Diablo е перфектен избор за феновете на добре изработени бойни сцени и бърза екшън динамика. Не предлага сюжетни изненади, но компенсира с харизматични герои, брутални сцени и достатъчно емоция, за да кара зрителите да искат още. За ценителите на Адкинс и Зарор – това е един от най-солидните екшъни на 2025.
